„Spraw, by ta chwila na zawsze trwała,
aby móc w niej odczytać nasze szczęście.
I pięknym wspomnieniem do nas wracała,
gdy zapragniemy popatrzyć na zdjęcie."

Fotografia ślubna jest nie tylko obietnicą przywołania wspomnień z jednego z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Fotografia ślubna jest formą sztuki, w której szczęście Nowożeńców odgrywa główną rolę.

Każda chwila w tym dniu jest bezcenna. Każda emocja i każdy gest są nieodłącznym elementem oczekiwania, przygotowań i wreszcie przeżywania i doświadczania samej ceremonii zaślubin. Jest to czas, w którym mowa ciała, gesty, uśmiechy, aura szczęścia są wyjątkowo intensywne. I właśnie ten niepowtarzalny zestaw emocji zasługuje na szczególną oprawę. Sesja zdjęciowa Młodej Pary oraz gości weselnych wymaga od fotografa nie tylko umiejętności technicznych i doświadczenia, ale przede wszystkim niezwykłego wyczucia chwili. Wyczucie to wyraża się w nieustającej obserwacja i gotowości. Niezwykle ważna jest też wyobraźnia, którą powinien posiadać każdy fotograf pragnący, aby jego zdjęcia były wyjątkowe, by stanowiły formę sztuki.

Jeśli uda się uchwycić i zamknąć w ujęciu ten ułamek sekundy, w którym twarze Nowożeńców wyrażają tak niepowtarzalny wachlarz przepięknych emocji i za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat to ujęcie wywoła łzy wzruszenia oraz szybsze bicie serca, będzie to znaczyć, że misja fotografa została spełniona. Jeśli przyjaciele, goście i wreszcie osoby najważniejsze - Młoda Para - oglądając zdjęcia będą czuć radość i dumę to zadowolenie odczuwać może również fotograf.

Temat fotografii jest obecny w moim życiu od wielu lat. Natomiast od 7 lat zajmuję się nim w sposób profesjonalny. Zainteresowałem się fotografią również z tego powodu, że często jest w stanie wyrazić radość i piękno chwili daleko bardziej niż słowo. Potrafi wychwycić i utrwalić emocje tak wymownie jak chyba żadna inna forma artystycznego przekazu. Co więcej taką zamkniętą w obiektywie chwilą można się delektować bez końca.

W sposób szczególny interesuje mnie fotografia ślubna. Między innymi ze względu na wyzwanie jakie stanowi niepowtarzalność dnia ślubu oraz niesamowita dawka pozytywnych emocji, radości choć także napięcia. Całość stanowi o wyjątkowej atmosferze. Daje to fotografowi możliwości wykorzystania umiejętności technicznych, zmysłu obserwacji, wyobraźni i refleksu a także, co najważniejsze, jest okazją do sprawienia Młodej Parze przyjemności obejrzenia spektaklu, w którym byli obsadzeni w rolach głównych.

Jednak największą satysfakcję daje mi radość, jaką mogę sprawić Nowożeńcom tworząc pierwsze magiczne fragmenty układanki, które po latach uzupełniania o kolejne elementy staną się piękną mapą wspólnego życia.

Grzegorz Woźniak